

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Length | 10.67 mm |
| Width | 4.83 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Resistance | 11 MΩ |
| Height | 9.4 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 75 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Current | 75 A |
| Current Rating | 75 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 137 W |
| Power Dissipation | 137 W |
| Threshold Voltage | 4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 4.468 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 75 A |
| Rds On Max | 11 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 75 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Turn-On Delay Time | 43 ns |
| Turn-Off Delay Time | 273 ns |
| Element Configuration | Single |
| Fall Time | 147 ns |
| Rise Time | 212 ns |
| Gate Charge | 104 nC |
| Drain to Source Resistance | 11 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 75 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
